Image Image Image 01 Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Sosyal Medya

Scroll to Top

To Top

Blog

Bir Evlilik Masalı

Tags | , , , , , , , , ,

Artık benim için yaz demek “deniz, kum, güneş” demek değil. İş demek, düğün demek, yeni yeni hikayeler demek..

Bu yaz birbirinden güzel insanlarla tanıştım. Birbirinden güzel aşkların evlilikle farklı boyuta geçtiği anlara tanıklık ettim.

Yaz daha bitmeden sırasıyla çektiğim fotoğrafları ve de hikayeleri paylaşmak istedim.

Haziran ayında Duygu ve Sertaç misafir oldu objektiflerimize..

Tüm günü fotoğraflamak onlara kendi bakış açımızla güzel bir hatıra bırakmak üzere Maslak-istanbul Sheraton da buluştuk.

Duygu’yu gördüğüm anda “işte güzel bir iş çıkacak” dedim kendi kendime.

Kimse alınmasın ama fotoğraf güzel olanı seçiyor. Hazır tescilli bir güzel bulmuşken ( vakti zamanında yüz güzeli seçilmiş duygu ) biz de bolbol fotoğraf çektik..

Tüm hazırlık rahat bir otel odasında olunca herşey çok daha keyifli oluyor.

Sıcaklarda bunalmadan trafik derdi olmadan rahat rahat çekim yapabiliyorsunuz.

Hele ki tüm aile bir aradaysa öyle güzel kareler çıkıyor ki.. Doğru zamanda doğru yerde durabilmek ve tam da o anda deklanşöre basabilmek an fotoğrafları çekmek.

Ailelerin birbirne olan yakınlığı, saygısı sevecenli kesinlikle fotoğraflara yansıyor.

Soran herkese sıkılmadan bıkmadan söylediğim bir şey bu. Ismarlama poz olmaz. Sevinçten ağlamayan birini ağlarken nasıl çekebilirim ki :)

Duygu ve Sertaçla geçen bir günün sonunda iki ailenin de ne kadar sıcak ve içten olduğunu gördüm. Sanırım tüm bu mutluluklara şahit olabilmek için çok emek isteyen bu işi uzun yıllar yapabilirim.

Bir gelin için o gün en önemli konu saç ve makyaj sanırım. Hala her çekimde saç ve makyaj bitene kadar ben de gelinlerle aynı tedirginliği yaşıyorum. Güzel olacak mı? Düşünülen zamanda bitecek mi?

Duygu bu konuda en rahat, en sorunsuz gelinlerimizden biriydi. Güzel olmak ve de güzel olduğunun farkında olmak ve en önemlisi kendini sevebilmek böyle bir şey aslında.

Saç ve makyajdan sonra Duygu’yu kontol edemez olduk. Kah yatakta zıplarken kah sertaç’ın ayakkabılarıyla mücadele ederken…

Neyseki bir süre sonra gelinlik giyme zamanı geldiğini anladı Duygu. Herkesin hayatında sadece bir kere giymek istediği, içine girdiği anda her kadına yüksek doz adrenalin veren o büyülü kıyafet…

Sonrasında tebrikler nazar duaları ve otelden çıkış..

Şahver ve ben de arabada onlarla oluruz diye kocaman bir araç kiralamıştı Sertaç. Fakat Duygu’nun gelinliği öyle kabarıktı ki Sertaç’ı yanına zor sığdırdık.

Sonrasında Sarıyer tarafında dış mekan konsept çekimlerine doğru yol aldık..

Harika bir organizasyon yemyeşil bir ortam. Pembeli beyazlı bir dekorasyon. Uçan balonlar.. Ve Duygunun annesinin bahçesinden misafirler için getirilen taptaze ortancalar..

Bu harika atmosferde birbirinden güzel kareler yakaladık..

Neşeli çiftler güzel fotoğraflar veriyor. Şunu yap demeye kalmadan kendini o atmosfere bırakıyor. Tüm gün birlikte olmanın faydalarından biri aynı zamanda bu içten fotoğraflar.Duygu ve Sertaç kameralara alışkın bir çift aslında.

Tüm bu güzel çekimin ardından nikah anı sanırım emeğin en tatlı kısmı oluyor bizler için. Karşılıklı verilen sözler, büyülü bir müzikte yapılan dans yaşanan tüm yorgunluğu alıp götürüyor..

Uzun bir gelin yolunun sonunda ortancalarla süslü bir çardağın altında “evet” dedi Duygu ve Sertaç.

Tüm Konukların huzurunda sonsuzluğa söylenen bir sözdü bu evet..

Tüm gün olduğu gibi içten, samimi ve fotoğraflar kadar gerçek..

Paylaş

Comments

comments

Comments

 1. Ulviye

  Peri masalı gibi ya da sen öyle anlatmışsın ki ben peri masalı düşündüm.Duyguya bayıldım çok güzel gerçekten.Fotoğraflar da yazın da süper olmuş güzel kızım ellerine sağlık.

 2. Berrin Kurar

  fotoroman gibi okudum burçincim.Gerçekten akıcı bi anlatımla görsellenmiş.gelin ve damat bence şanslı.değişik bi düğün fotoğrafı olmuş eğlenceli ve sevimli bi çift.sen de bunu iyi yansıtmışsın.kutlarım hem evli çiftleri hem de sizi.

 3. ceylan akçay

  burçincim gelinle damat güzel tamam da bu anlatım,çekimler ve enerji süper…gurur duyuyorum:)

 4. Çok güzel ve çok özelsiniz mutluluklarınız her zaman katlanarak çoğalsın…

 5. Enfes olmuş canım benim …

 6. GÖZDE

  GERÇEKTEN HER KIZIN HAYALİDE OLSA GELİNLİK GİYMEK, BÖYLEE GZEL OLMASI RÜYAA GİBİ….ANLATIMINIZDA HARİKA! TEBRİK EDERM..

 7. Hülya

  Tek kelimeyle mükemmel ellerinize sağlık.. Gelinlik ve duvak harika gerçi gelin güzel ama nereden aldıklarını nasıl öğrenebilirim? Süpper

  • esra

   vakko

Burcin Çobanoğlu Photography