Image Image Image 01 Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Sosyal Medya

Scroll to Top

To Top

Blog

Deniz’in Mutfağı (designofcookie)

Tags | , , , , , , ,

Bu yazıya nereden başlayacağım bilemedim.

Sanırım en doğru olanı kocaman bir TEŞEKKÜR’le başlamak.

30 yaşımla ilgili ayrı bir blog yazısı düşünüyorum ama sizlere Deniz’in Mutfağını anlatmadan önce bana doğum günümde en değerli hediyeyi verdiği ve evinin (aynı zamanda atölyesinin) kapılarını bana açtığı için sonsuz teşekkürler..

***

Deniz’le ( aslında kodadı Deniz desek daha doğru ) tanışmamız tamamen tesadüf. Ben internette başlayan bu güzel arkadaşlıkları sanal ortamda merhabalarla süslü bir kaç cümlede bırakanlardan değilim. Deniz’lede öyle olsun istemedim. Bu becerikli elleri tanımak ve Onun mutfağına konuk olmak bence en doğru olanıydı.

Zamansızlık, plansızlık ve de iş yoğunluğu nedeniyle birlikte yapmayı düşündüğümüz pastayı yapamamıştık. Sonradan düşündüm de buluşma zamanımızın doğum günümden bir gün önceye denk gelmesi güzel bir tesadüf oldu :)

***

Kapıdan içeri girer girmez kurabiyeleri kadar sıcak bir usta karşıladı beni. Kapıda ayakkabılarımı çıkarmaya çalışırken mis gibi kokular sardı dört bir yanımı.

Bir pastacının atölyesi… tam da hayal ettiğim gibi..

Hemen sohbete daldık. 40 yıllık dost gibi…

Deniz de benim gibi sonradan meslek değiştirenlerden. Girişimci yani.

Hem de öyle öften püften değil. Hani çocuğu ve kariyeri bir arada yapamazsın diyenler vardır ya işte onlara inat 3 çocuk annesi. Başarılı bir iş kadını ve kocasını çok seven bir eş.

Öyle çok uzun değil; Deniz bir yıldır pasta yapıyor. Daha doğrusu yaptığı pastaları satarak insanları mutlu ediyor. Sadece yaparak ve satarak da değil isteyen herkese açıyor mutfağını onlara bildiği herşeyi öğretiyor. Yani Derste veriyor! Aşağıdaki fotoğraflara bakınca bana da ders verdiğini göreceksiniz. Çünkü bu şirin doğum günü pastamı birlikte yaptık :)

***

Bu kadar çok butik pastacı var. Nereden buldun Deniz’in Mutfağını derseniz. Bunu net olarak anlamanız için kesinlikle pastaların tadına bakmanız gerekiyor. Fakat ön bilgi olsun diye söylüyorum. Deniz öyle özenli çalışıyor ki herşeyden önce tüm o siparişleri sanki kendi çocuklarına hazırlarmış gibi taze sağlıklı malzemeler kullanarak hazırlıyor.

Ve tabiki GÖRSELLİK! hani ilk bakışta beni al dedirten ÇEKİCİLİK!

Deniz ve eşi şu sıralar bu harika pastaları birlikte yapıyor. Onları izlerken, ileri de bir gün eşimle böyle bir aşkla, birlikte çalışıyor olacağımızı hayal ettim.

Sevdiğin bir işi sevdiğin insanla yapıyor olmaktan daha güzel ne olabilir ki..

****

Bazen fotoğrafla ilgili pazarlık yapan müşterilerim oluyor. Her işte olduğu gibi geri planda olup bitenden habersiz olunuyor. Ben o yüzden pazarlık yapıldığını düşünüyorum hep. İşte pasta işi de böyle. Uzaktan davulun sesi güzel çıkan işlerden. Yaklaşınca detaylar arasında kayboluyorsun. Ve saatler saatler süren bir işe dönüşüyor.

Malesef bunu saat 10.00 da başladığımız pasta yapımını gece 22.00 de bitirince anladım. Tüm bu geçen zamana rağmen bizim yaptığımız pastanın biraz daha hızlandırılmış hali olduğunu bir gün önceden hazırlanan keki görünce farkettim.

Güzel işler hep zor olandır. Hep emek harcanan. Ama sanırım en önemlisi Aşk’la yapılanlardır o güzel işler…

( bu son eklediğimi belki gazetelerde görmüşsünüzdür. Ece Vahapoğlu için hazırlanan bir doğumgünü pastası. Bu ve bunun gibi bir çok ünlü isim için de hazırlanıyor pastalar.)

***

Deniz’in Mutfağı her geçen gün biraz daha tanınan, tercih edilen Mutfaklar arasında. Öyle ki yakın bir zamanda çok ciddi teklifler almış. Fakat bu mutfak öyle iddalı ki kendi markasını tek başına yukarılara taşıyacak kadar kendinden emin!

Deniz’in gerçek ismini ne blogumda yayınladım ne de eşinin ve onun yüzünün gözüktüğü bir kare fotoğraf ekledim. İstemedi çünkü. “Pastalarım gözüksün” dedi. Bende, hem o güzel pastaları hem de hamaratlı elleri çektim.

Benim iştahıma düşkün olduğumu bilen ve damak tadıma güvenen okurlarım merak eder ve Deniz’in Mutfağına ulaşmak isterseniz  web sitesi açılana kadar debedil@gmail.com adresine sipariş verebilirsiniz. Ya da buyrun telefonu 531 348 38 83 Malesef bir süre blog yasağı nedeniyle http://designofcookie.blogspot.com a ulaşamıyoruz :(

Paylaşamadığım fotoğrafları buradan görebilir facebooktan da kendisine ulaşabilirsiniz.

Paylaş

Comments

comments

Comments

 1. bambaşka şeyler yazacaktım taaa ki ” aa bu pastayı tanıyorum” ben dediğim winnieyi görene kadar :) daha geçen hafta çektiğim doğumgünündeydi kendisi :))) hehe

 2. ve altındaki kurabiyeler de )))

 3. ve altındaki kurabiyeler de ))) ve eklemeliyim ki pasta nefisti!! :) (Yedim itiraf ediyorum :D )

  • burçin

   :)) o kurabiyeler ve pasta yapılırken oradaydım ben. yapılırkenki fotoları bile var :)
   hepinizden önce tattım kurabiyelerden. Deniz ikram etti sağolsun.
   Hepsi çok güzel Ayça. Çok lezzetli.
   Yazıda belirtmeyi unutmuşum. Kullanılan yağ oranı düşük olmakla birlikte kesinlikle tereyağı kullanılıyor.
   Bu da benim için ayrıca önemli!
   Afiyet olsun :))

 4. Ulviye

  Ben de isterim doğum günümde hepsi harika görünüyor.

  • burçin

   pekii :) msj alındı :))

 5. turgaykalyoncu

  BİZE BAKMAK KALDI SİZE TATMAK Afiyet olsun :)

Burcin Çobanoğlu Photography