Image Image Image 01 Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Sosyal Medya

Scroll to Top

To Top

Blog

Modern İstanbul’dan Kareler

Tags | , , , , ,

Haftalardır sizlere bahsettiğim serginin bugün ilk günüydü. Uzun uğraşlardan sonra emeklerimizin duvara asılı hali..

Modern İstanbul’un Modern Yüzü

***

İlk sergiye giren fotoğrafım değil ama ilk defa bu kadar uzun soluklu bir çalışmanın sonucunu bugün alacağım için çok heyecanlıydım. Yoğun bir trafik sonrası iki yakayı birleştiren, haftasonlarının kabusu olan köprüyü geçmek oldukça sıkıntılı oldu. Günlerdir hasta yatıyor olmam ve bugün sergimizin ilk günü olmasına rağmen geç kalmış olmam bile neşemi yok etmeye yetmedi.

Neyseki çok geç kalmadan sergiye yetiştik. İçerisi davete kulak veren fotoğraf sever dostlarla hınca hınç doluydu. Bu serginin beni en çok etkileyen yanı iyi bir amaç için düzenleniyor olmasıydı aslında.

Sergi satışında sağlanacak tüm gelir Göztepe Çocuk Esirgeme Kurumuna bağışlanacak!

***

Vakit kaybetmeden herkes gibi ilk işim kendi fotoğrafımın önünde poz vermek oldu. Sergiye katılamayanlar fotoğrafımı görmek isteyip de göremeyenler üzülmesin diye (!) bol bol fotoğraf çektirdim önünde. :)

Fotoğraf Atölyesi biz fotoğrafçılar için her detayı düşünmüş. Herkese bu sergiden hatıra kalsın diye küçük kitapçıklar basılmış.

Neden mi ? Tabiki bol bol imza atalım diye..

Sergiye gelemeyenler içinde sakladım kitapçıkları. İmzalı halde sahiplerini bekliyor :)

***

İlerleyen zamanlarda bizi yalnız bırakmayan dostlarımızla da bol bol fotoğraf çektirdim. Hepsini buraya koymam mümkün değil ama İstanbul insanının en değerli günlerinden biri olan “Cumartesi” gününü özellikle bize ayıran tüm duyarlı ve sanatsever dostlarıma  teşekkür ederim.

Ve bizleri yanlız bırakmayan Hakan Peker ve Şebnem Özinal‘ a davetimizi kırmayıp geldikleri için ayrıca teşekkür ederim.

***

Sergiye hazırlık Amerikalı bir fotoğrafçıyı Türkiye’ ye davet etmekle başladı tam bir yıl önce. seminerler ve çekim gezileriyle geçen iki haftanın sonunda tam 26 fotoğrafçı bu sergiye emek verdi.

Ne kadar gurur vericidir ki İstanbul’un Modern Yüzü Amerikalı fotoğrafçımız Landon Nordeman‘ la başladığı yolculuğunu NYC ye taşımayı planlamakta.

Sergiyi kaçırdım diye üzülmeyin. Taksim Sanat Galeri de 6-19 Mart 2010 tarihleri arasında ziyaret edebilir. Modern bir istanbullu ve duyarlı biri olarak çocuklarımıza sahip çıkmak adına fotoğraflardan birini satın alıp bağış yapabilirsiniz. ( fiyat : 300 TL )

***

Son olarak Bu gün beni yanlız bırakmayan ve tüm aktiviteyi benim için fotoğraflayan sevgili eşim Özgür’e, trafikle boğuşup yanımda olduğunu hissettiren kardeşim Anıl’ a, kardeşim kadar çok sevdiğim tatlı Derya’ ya, kurs arkadaşım Ezgi’ ye, Liseden beri peşimi bırakmayan dostum Berrin’ e ve her işte desteğim ortağım Şahver’ e kocaman öpücükler..

Paylaş

Comments

comments

Comments

 1. süpersin. Bravo sana tatlım…darısı yenilerine….:))))

 2. Gülçin

  Harika…. Başarılar…

 3. ulviye Koç Sayer

  Süper olmuş tebrikler
  Canım kızım

 4. Turgay KALYONCU

  Gurur verici,yeni başarılara imza atma dileğiyle .. modern istanbulun modern yüzü Burçin..

 5. Bunlar iceberg’in sadece gorunen yüzü :)
  Tebrikler canım arkadaşım.

 6. Şükran Öncüer

  Sevgili Burçin sizlerin başarılarını görmek bizleri gururlandırıyor.

 7. Ozgur

  Cok guzel bir sergiydi, emeginize saglik.

 8. Meltem OKŞAN

  Tebrikler Burçinciğim.

 9. Burcin

  Herkese çok teşekkür ediyorum. Fotoğraf sergimizi gezin ve lütfen başka dostlarınızla paylaşın. Belki siz fotoğraflardan almak isteyenler olur. Özellikle benim fotoğrafım modern salonlarda pek bir şık duruyor benden söylemesi :P

 10. nesrin erhan

  güzel kızım harikasın..gurur duydum seninle. başarılar

Submit a Comment

Burcin Çobanoğlu Photography