Image Image Image 01 Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Sosyal Medya

Scroll to Top

To Top

Blog

PIURA by ZEYNEP KOREL

Tags | , , , ,

Zeynep’i bir çoğunuz Tanju Korel ve Hülya Darcan’ın kızı; Bergüzar Korel’in de ablası olarak biliyorsunuz belki de. Ben insanların başka başka başarılı insanların kimlikleriyle tanınmasından ya da anılmasından hoşlanmıyorum. Hele ki bahsettiğimiz kişiler her yönüyle dört dörtlük kişilerse. O yüzden umarım sizlerin aklında da bu başarıların ayrı ayrı yeri vardır.

Bu hafta Zeynep Korel’in bebeği gibi bakıp büyüttüğü “Piura” markasının lansmanındaydım.

Bir kadını en can alıcı noktasından vurmuş Zeynep. Birbirinden orjinal çantalar daha ilk girişte sizi büyülüyor.

Aslında ben orada fotoğrafçı olarak yer aldım ama küçük molalarda kendim için de fotoğraf çektim. (ve de fotoğraf çektirmeyi de çok seven biri olarak poz da verdim )

Piura markası adından da anlaşıldığı üzere Peru’ dan esinlenilerek konulan bir ad. ( Peru’nun kuzeybatısındaki bir bölgenin adıymış )Kumaşların bu bölgeden geliyor olması ürünün markayla bütünleşmesini sağlamış bana kalırsa. Kumaşların yanında deriye de yer verilmiş. Fiyatlarsa öyle düşündüğünüz gibi el yakan cinsten değil. Tasarım adı altında şaşılacak makul fiyatlara sahip olabiliyorsunuz bu eşsiz güzellikteki çantalara.

Çantalar hem şık hem de bir çok model oldukça şaşırtıcı.

Adeta ” aa bundan çanta yapılmış olması ne orjinal bir fikir” dedirtiyor.

Bu bloğu okuyan okurlar benim yeni yeni keşiflerime de alışkın. Piura benim ve belki de okuyucumunda yeni bir keşfi olarak notlar arasına alındı bile..

Girişimci ruhu ve yaratıcılık bir araya geldiğinde üstünden gelinemeyecek zorluk yok detirtiyor bu iş.

O gün lansmanda basından ve sanat camiasından bir çok insan vardı. gelip görenler beğenip çantalardan satın alanlar; hatta hızını alamayıp 3-5 tane kapıp gidenler..Bu isimler arasında göze çarpanlar Suzet İlkbahar, Müge Karamızrak ve benim en çok sevdiğim genç tasarımcılardan 2 Ters 1 Düz ‘ün yaratıcısı İpek Arnas da vardı.

Kimse olup bitenden uzak kalmasın diye ben de paylaşmak istedim.

Son olarak bloğumda da yer verdiğim “Deniz’in Pastaları” yani Designofcookie’ de PIURA by ZEYNEP KOREL için harika bir pasta yaptı.

Harika Çantaların bir kısmını sizlerle paylaşıyorum. Elinizi çabuk tutun çünkü bir çoğu tek üretildiği için başka bir alıcıya kaptırabilirsiniz :)

Paylaş

Comments

comments

Comments

 1. Cok begendim cantalari :) Ne kadar guzeller!

 2. Yine guzel cekmisim seni canim modelim:)

 3. Ellerinize sağlık Çantalarınız özgün tasarım harikaları olmuş.Kızınız yeteneğini demek sizden almış.Başarılarınızın devamını dilerim .
  Sevgiler

 4. Birgen Hanım siz anladığım kadarıyla tanıyorsunuz aileyi :) hepsi birbirinden yetenekli ve tatlı. Nazlı eminim çok güzel şeyler yapıyor sizin atölyenizde.. Sevgiler..

 5. elif balkeser

  Merhaba Burçin hanım,Canım Zeynebimi bir de sizin sayfanızdan kutlamak istedim, zeynep’ciğim çantaların harika,herbiri birbirinden değişik ve güzel çantalar ,sen sevgini ve güzel ruhunu da vermişsin bu çantalara , ellerine , gözlerine ruhuna sağlık Zeynep’ciğim. Burçin Hanım sizi de ayrıca tebrik ederim, bu lansmanda bende vardım ilk orda gördüm sizi , hatta Zeynep’le ve tek olarak benimde resmimi çekmiştiniz ,kim olduğunuzu bilmiyordum taki Zeynep bana bu maili atana kadar, inanın fotoğraflar harika , sitenizi inceledim tüm fotoğraflara bayıldım, sizinde ellerinize sağlık, başarılarınızın devamını diliyorum. Sevgi ve saygılarımla

  • Çok teşekkürler. begeniniz için. Bir gün farklı bir organizasyonda tekrar bir araya gelmek dileğiyle.. :)

 6. turgaykalyoncu

  Çok güzeller…

  • çantalar! kadınların rüyalarını süsleyen ayrıntılar! :)

 7. again and again BRAVO Burcinhanim, great reportage, great fotosesion !!!! and for Zeynep’s bags EXELLENT job, bravo !!!!! all of this bags are uniqe :))))
  TNX and god bless you two great ladys !!!

Burcin Çobanoğlu Photography